24SI -
Najmanje je 16 osoba poginulo, a više od deset ih se smatra nestalim nakon što je putnički autobus sletio sa planinske ceste i srušio se u provaliju te upao u rijeku, saopštila je u subotu nepalska policija. Autobus je putnike prevozio iz glavnog grada Katmandua prema jugozapadnom gradu Baraihawu.Policija je saopštila da je vozač vjerovatno izgubio kontrolu nad upravljačem, udarivši zatim u ogradu mosta preko koga su prelazili, nakon čega se srušio u stotinu metara duboku provaliju, a zatim u rijeku brzicu Trishuli.
Do sada je otkriveno 16 tijela, ali se nestalim smatra najmanje još 12 putnika. Dvadeset i četiri putnika su povrijeđena i prebačena u najbližu bolnicu. Policija je saopštila kako je uzrok nesreće najvjerovatnije prebrza vožnja po zavojitoj planinskoj cesti.
Nekoliko stotina osoba pogine svake godine na nepalskim cestama koje su vrlo nesigurne i uske, a prolaze visokim zavojitim planinskim područjima zemlje.
(hina.hr)
24sata.info - Vijesti, gradovi, sport, zabava, tehnologija, lifestyle, kolumne...