24SI -
Selektor Miroslav Ćiro Blažević sinoć je prekinuo trening fudbalske reprezentacije BiH nakon 20 minuta rada na stadionu Grbavica, kada je pored terena ugledao Željka Komšića, člana Predsjedništva BiH. Zovnuo je "sa strane" kapitena Emira Spahića i naložio da mu pomogne postrojiti tim."Momci u stroj! Imamo čast da predsjedniku pružimo ruku", kazao je Ćiro našim reprezentativcima.
Komšić se potom rukovao sa svim reprezentativcima, te poželio im sreću u radu sa Ćirom kojem je došao dati podršku. Za ovaj "sportski gest" Komšić je od reprezentativaca dobio dres BiH, koji mu je uručio kapiten Spahić.
I kada su svi mislili da se trening nastavlja, Komšić je zamolio Ćiri da ga upozna sa Miralemom Pjanićem, prvotimcem Lyona. Inače, za Pjanića je hrvatski član Predsjedništva BiH lobirao kod Vijeća ministara da ubrzaju proces i uruče mu državljanstvo, kako bi mogao nastupati za našu zemlju.
Komšiću je Ćiro ispunio želju. Upoznao se i kratko porazgovorao sa Pjanićem, a onda sa Ćirom otišao na klupu za rezervne igrače.
(sportsport.ba)
24sata.info - Vijesti, gradovi, sport, zabava, tehnologija, lifestyle, kolumne...