Početna - 24sata.infoFOTO / VIDEO: Proslava pete godišnjice internet portala 24sata.info
 • SPORT » SVIJET SPORTA "Bosanac bolji od Ronalda" / Vedad Ibišević: "Srušićemo i Bayern!"... • VIJESTI » CRNA HRONIKA Strava u Kragujevcu: Dvije sedmice nepokretan ležao na podu bez hrane i vode!... • ZABAVA » TRACH "Operacija Trijumf": Nikolini Pišek ukradene tange?!... • VIJESTI » REGIJA Švalerske aktivnosti haških optuženika: Ljubavnice skrivale Ratka Mladića i Stojana Župljanina!... • VIJESTI » EKONOMIJA Behmen: "Prodaja telekoma je greška, bila kriza ili ne!"... • VIJESTI » POLITIKA Zašto je Milorad Dodik deprimiran: Bošnjački lobi "zastrašio" švedske institucije... • SPORT » FUDBAL "Za šaku korejskih dolara": Da li će Ćiro Blažević doživjeti sudbinu Mehe Kodre?!... • GRADOVI » SARAJEVO Sarajevo: Ispred zgrade NTV Hayat bačene dvije eksplozivne naprave... • ZABAVA » ZANIMLJIVOSTI Istraživanje: Žene sa punijim strukom su uspješnije... • VIJESTI » REGIJA Beograd: Sahranjen sin Marine Tucaković... • VIJESTI » BOSNA I HERCEGOVINA UN: Lajčak će Dodikov, Tihićev i Čovićev sporazum iz Pruda opisati kao "strateški"... • SPORT » FUDBAL VIDEO / Kup UEFA 2008/2009: Golovi Edina Džeke i Zvjezdana Misimovića u pobjedi protiv Portshmoutha... • VIJESTI » SVIJET Novi napadi u Indiji: Veza sa vojnim operacijama u BiH... • VIJESTI » DOGAđAJI Zasjedanje Ministarskog savjeta OEBS u Helsinkiju: BiH i Crna Gora pristupile Američko-jadranskoj povelji... • VIJESTI » SVIJET Nema povrijeđenih: Brod sa 122 turista nasukao se na Antarktiku...
Kup BiH u fudbalu: Ubjedljivi Široki Brijeg i Zvijezda
NK Zvijezda Gradačac / 24sata.info
Kup BiH u fudbalu: Ubjedljivi Široki Brijeg i Zvijezda
01. 10. 2008. • 21:16

Sport / Fudbal

24SI - Fudbaleri Širokog Brijega i Zvijezde iz Gradačca stekli su veliku prednost uoči revanš susreta osmine finala Kupa BiH. Širokobriježani su na domaćem travnjaku bili ubjedljivi protiv Modriča Maksime, aktuelnog šampiona BiH, pobijedivši sa 3:0. Tvorac velikog trijumfa domaćih bio je Brazilac Vagner koji je postigao sva tri gola za svoj tim.

Zvijezda nastavlja sa sjajnim igrama ove sezone. U ogledu sa mostarskim Veležom izabranici Ratka Ninkovića bili su odlični i slavili sa čak 4:1. Tri gola za domaće postigao je Anel Pjanić, dok je u finišu Asim Škaljić postigao počasni gol za Mostarce. Ipak, Gradačani su stigli na samo korak od plasmana u četvrtfinale Kupa naše zemlje. Naravno, ostali su revanši, ali treba da se desi čudo pa da Široki i Zvijezda prokockaju svoju prednost.

Odličan posao u prvom susretu napravio je i bijeljinski Radnik, koji je sa 1:0 slavio na gostovanju kod Drine u Zvorniku. Tako su Bijeljinci u ogledu dva prvoligaša RS stigli na korak od plasmana dalje. Istim rezultatom do pobjede u Travniku stigla je Slavija. Pobjedonosni gol u 85. minuti djelo je Zorana Kokota, najboljeg strijelca Premier lige BiH.

Najviše golova čak osam viđeno je u Lipnici, gdje je premijerligaš Orašje sa federalnim drugoligašem Radnikom odigrao neriješeno 4:4. Naravno, ovaj ishod više odgovara Orašanima, koji revanš igraju na svom terenu. Kakvu-takvu prednost u prvom ogledu stekao je i GOŠK pobijedivši na domaćem terenu Olimpik, rivala iz Prve lige FBiH, sa 2:1.

Kup BiH, 1/8 finala:

  • Sutjeska - Zrinjski 0:1
  • Zvijezda - Velež 4:1
  • Široki Brijeg - Modriča 3:0
  • Drina - Radnik (B) 0:1
  • Travnik - Slavija 0:1
  • Radnik (L) - Orašje 4:4
  • GOŠK - Olimpik 2:1

Susret Sloboda - Famos odgođen je za 8. oktobra, kada su na rasporedu i uzvratni susreti osmine finala.

(24sata.info)


24sata.info - Vijesti, gradovi, sport, zabava, tehnologija, lifestyle, kolumne...
Traži:  
  ESC
Da li je Ćiro Blažević stvarno nagovorio Milorada Dodika da navija za BiH?
 Da
 Ne
 Nemam stav
Dodaj / Startna stranicaKontakt / Online formularRSS / 30 posljednjih vijestiMoje vijesti / 10 posljednjih vijestiDodaj / iGoogle ReaderDodaj / My Yahoo!
Update:05. 12. 2008. • 10:12


Početak     |     o nama     |     marketing     |     impressum     |     moje vijesti     |     rss     |     wap     |     privatnost     |     uslovi     |     kontakt