New Document

Prvo pretkolo: Banjalučani razočarali, završili susret sa devet igrača

Fudbaleri Borca razočarali su u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige protiv Čelika iz Nikšića. Banjalučani su samo remizirali odigravši 2:2, rezultat koji Crnogorcima daje veće šanse u revanšu za sedam dana u Nikšiću. Gosti su vodili, a domaći su ekspresno došli do preokreta, ali Agović je u finišu šokirao Gradski stadion.

FK Borac / 24sata.info

Gotovo da se nije ništa značajnije dešavalo do 29. minute. Igralo se uglavnom na sredini terena, a onda su uslijedila uzbuđenja. Nakon jednog kornera, Milićev udarac na gol liniji brani Simić. Već u narednoj akciji velika šansa za Čelik. Brzu kontru nije uspio realizirati Adrović, koji je sa svega pet metara prebacio gol. U 36. minuti gosti vode. Ivanović je sjajno prošao, a Živković ga srušio u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na penal. Siguran je bio Bojić. Od tada uraganski napadi Banjalučana.

Već u 39.minuti Borac dolazi do poravnanja. Srokić je primio loptu i prelijepim udarcem iskosa matira Banovića. Slavlje na stadionu se nije ni stišalo, a Borac je poveo sa 2:1. Bila je to sjajna akcija, Stokić je uposlio Žižovića koji nesebično upošljava Dugića, koje nije bilo tepko da pogodi mrežu.

I u nastavku je Borac krenuo ofanzivno, ali smo gledali dosta slabiji fudbal. U  par navrata domaći nisu uspjeli da finiširaju nakon opasnih kontri. U 55. minuti Stokić je pokušao glavom, ali je Banović bio na mjestu. Do kraja bilježimo i dalokometne pokušaje Kantara i Dugića. Kada se činilo da će Borac ostvariti minimlanu pobjedu, uslijedio je šok. Gosti izvode brzu kontru, koju završava rezervista Agović, koji donosi veliko slavlje za igrače i navijače Čelika. Do kraja su domaći ostali sa 9 igrača, jer je Kantar zbog prigovora zaradio drugi žuti karton, a na kraju i Dujaković (direktni).U posljednjim sekundama Dugić se našao u šansi, ali je lopta otišla pored gola.