Liverpool je danas na krilima Mohameda Salaha završio posao sigurnom pobjedom i naredne sezone će sigurno igrati Ligu šampiona, pa finale Lige šampiona mogu igrati dosta rasterećenije. Rezultat je bio 4:0. Mohamed Salah je prvi gol postigao u 26. minuti utakmice, dok je 14. minuta kasnije Dejan Lovren zakucao loptu u gol protivnika.

Salah je osam minuta nakon poluvremena upisao i asistenciju i to Solankeu koji je konačno pogodio za Liverpool. Robertson je pet minuta prije kraja postavio konačan rezultat od 4:0. Liverpool je danas odigrao sjajnu utakmicu, konstantno su bili opasni, dok Brighton nije mogao da se poveže sa loptom i nisu bili ni najmanje opasni. Salah je danas došao do 32. gola i 10. asistencije, pa će biti najbolji strijelac lige i jedan od najboljih asistenata.

Newcastle je rezultatom 3:0 uništio Chelsea. Vjerovali ili ne gostujuća ekipa Chelseaja u prvom poluvremenu nie uputila nijedan šut prema golu Newcastlea i očigledno je da im pod hitno treba promjena na klupi, a dođe li Sarri mogao bi Chelsea da konačno igra lijep nogomet. 23. mintua donijela nam je prvi gol, a strijelac je bio Gayle, dok je u drugom poluvremenu Chelsea dokrajčen golovima Pereza u 59. i 64. minuti utakmice. Bio je ovo prvi poraz nakon šest utakmica Chelseaja, dok je Newcastle prekinuo niz od četiri poraza.

Čak devet golova vidjeli smo od rasterećenih Tottenhama i Leicestera. Konačan rezultat utakmice bio je 5:4 za domaći Tottenham, dok su gosti prokockali vodstvo od 1:3. Vardy je na asistenciju Mahreza u četvrtoj minuti pogodio za 0:1, dok je poravnjanje rezultata donio Harry Kane u sedmoj minuti. 16. minuta donosi nam pogodak Mahreza i bio je to konačan rezultat prvog poluvremena. Samo dvije minute nakon poluvremena Iheanahcho pogađa za 1:3, a onda je uslijedio veliki preokret. Lamela je nakon samo dvije minute pogodio za 2:3, dok je autogolom Fuchsa Tottenham dobio novi gol. Preokret je došao preko Lamele u 60. minuti, a Vardy je svojim drugim golom na kratko vratio Leicester u igri. Nije se Tottenham predavao i Kane je novim golom donio nevjerovatnu pobjedu domaćoj ekipi koja će sa trećeg mjesta ispred Liverpoola prema grupnoj fazi Lige šampiona iako je bilo veoma gusto do posljednjeg kola.

Burnley je izgubio od Bournemountha rezultatom 1:2, Crystal Palace je pobijedio WBA rezultatom 2:0, Huddersfield je izgubio od Arsenala rezultatom 0:1. Manchester United je golom Rashforda slavio protiv Watforda sa 1:0, dok su prvaci pobijedili Southampton rezultatom 0:1 golom u posljednjim sekundama utakmice. Stoke je u gostima savladao Swansea, a West Ham je rezultatom 3:1 bio bolji od Evertona. WBA, Stoke i Swansea ispadaju iz lige, dok City, United, Tottenham i Liverpool idu u Ligu šampiona. Chelsea i Arsenal idu u grupnu fazu Europa lige, dok će Burnley kroz playoff tražiti svoju šansu.