New Document

FOTO / Senzacija u Beogradu: Partizan izbacio Maccabi i plasirao se na Final Four Eurolige!

Košarkaši Partizana plasirali su se na Final Four Eurolige ukupnom pobjedom 3.1 protiv Izraelsgog Maccabija. Pred oko 23.000 ljudi u beogradskoj Areni slavili su pobjedu 76:66.

Jan Vesely, KK Partizan / reuters

"Već smo prešli granice realnog", govorio je trener Partizana Duško Vujošević nakon povratka iz Tel Aviva. Partizan je pobijedio u prvoj, pa zatim uvjerljivo izgubio u drugoj utakmici. U beogradskoj Areni imali su rekordan posjet i baš će navijače igrači navesti kao ključan razlog sjajnih partija protiv Maccabija.

Dobili su ih dvaput u tri dana, te tradicionalnog učesnika Final Foura poslali na let za Tel Aviv pognutih glava. U drugoj utakmici u Areni sve se razriješilo u zadnjoj četvrtini. Šest minute prije kraja domaćin je imao solidnu prednost za pobjedu nakon zakucavanja Miloševića za 67:54.

image

Uskoro je bilo 69:55, a Vujoševićeve bebe uspjele su izdržati do kraja sve nalete Wisniewskg, Andersona i društva. Predvodio ih je Bo McCalebb sa 19 koševa, Dušan Kecman ubacio je 11, a Roberts 8 uz 12 skokova. Kod Maccabija najefikasniji je bio Wisniewski sa 15 koševa.

image

U Parizu na završnom turniru najelitnijeg evropskog košarkaškog takmičenja Partizan će imati imati težak posao protiv nekih od najboljih ekipa Evrope, poput Barcelone, CSKA ili Olympiacosa.