RS: Pogledajte kome su odobrene stipendije za studiranje u inostranstvu

Autor
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Ministarstvo prosvjete i kulture Republike Srpske objavilo je danas na portalu Vlade Republike Srpske i internet stranici Ministarstva konačne rang-liste odobrenih stipendija za studente sva tri ciklusa studija koji studiraju u inostranstvu.

Studenti / arhiv

Stipendije je dobilo 15 studenata na prvom ciklusu studija u iznosu od 2.500 KM, 10 studenata na drugom ciklusu studija u iznosu od 3.000 KM i 33 studenta na trećem ciklusu studija u iznosu od 3.500 KM.
 
"Ugovori sa studentima prvog, drugog i trećeg ciklusa studija u inostranstvu koji se nalaze na konačnoj rang-listi za 2012. godinu, biće potpisani 28. i 29. januara u prostorijama Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske", saopšteno je iz tog ministarstva.
 
U saopštenju se navodi da su pravo konkurisanja za ove stipendije imali studenti na akreditovanim visokoškolskim ustanovama u inostranstvu na prvom, drugom i trećem ciklusu studija, na studijskim programima koji se ne izvode u Republici Srpskoj, a na kojima se stiču zvanja za deficitarna zanimanja utvrđena aktom ministra.
 
Nakon razmatranja pristiglih prijava utvrđeno je da se na konkurs prijavilo 138 studenata, od kojih je 58 ispunjavalo uslove.
 
Preliminarna rang-lista objavljena je 11. januara, rok za podnošenje prigovora bio je do 19. januara, a kako navode iz Ministarstva, pristigli prigovori nisu uvaženi, jer nisu u skladu sa konkursom i Pravilnikom o dodjeli studentskih stipendija.
 
Preliminarna rang-lista za dodjelu 1.000 stipendija studentima koji studiraju u Republici Srpskoj biće objavljena do 8. februara.
 
Spisak stipendista
 
Prvi ciklus:

 
    Oliver Stevanović
    Jovana Topalić
    Dajana Slijepčević
    Slobodan Radović
    Jovana Cvijetić
    Nikola Mićić
    Filip Ilić
    Nemanja Šakota
    Vladimir Šaraba
    Kristina Lukić
    Sonja Vuičić
    Nataša Bjelica
    Brano Milovanović
    Vladan Berić
    Jovana Marjanović
 
Drugi ciklus:
 
    Radovan Vukomanović
    Biljana Radiša
    Vujadin Mrkajić
    Nikola Kenjić
    Slobodan Popadić
    Dragana Šnjegota
    Aleksandra Vasić
    Srđan Gvero
    Branka Bilbija
    Mladen Stupar
 
Treći ciklus:
 
    Đorđije Dupljanin
    Marko Gutalj
    Mirna Kapetina
    Sanja Bundalo
    Branislav Jovanović
    Miljana Baćević
    Ivana Pešić
    Aleksandar Pančić
    Jelena Tešić
    Dijana Majstorović
    Mladen Stančić
    Nebojša Maletić
    Helena Marić
    Goran Krajoski
    Despot Kovačević
    Anđelka Račić
    Marija Stijepić
    Vladana Grabež
    Žarko Gagić
    Branislav Tejić
    Jelena Vuković
    Mitar Simić
    Gorana Mijatović
    Žarko Kovačević
    Snježana Maksimović
    Vera Jotanović
    Ana Golić Jelić
    Novak Malešević
    Srđan Radmanović
    Ratko Sukara
    Risto Dučić
    Nataša Mrđa
    Milija Stojanović


(Srna) 




Pošaljite Facebook komentar