Početak | Vijesti | Bosna i Hercegovina | Sastanak Dodik-Čamdžić: Vlada RS daje 200.000 KM za obnovu džamije Ferhadija

Sastanak Dodik-Čamdžić: Vlada RS daje 200.000 KM za obnovu džamije Ferhadija

Veličina slova: Standardna veličina slova Srednja veličina slova Najveća veličina slova
image Milorad Dodik / 24sata.info

(24SI) - Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da će Vlada ove godine izdvojiti 200.000 KM za obnovu banjalučke džamije Ferhadija, i 50.000 KM za reaktiviranje biblioteke Islamske zajednice.

 [24 sata info] 

"Sve je manje problema kada je riječ o poziciji Islamske zajednice i bezbjednosti, osim manjih pojedinačnih ekscesa i u tom pogledu gradimo stabilnu zajednicu koja uvažava posebnosti svakog pojedinca i institucije", rekao je Dodik novinarima nakon sastanka sa delegacijom banjalučkog muftijstva IZ koju je predvodio muftija Edhem Čamdžić, navodi Srna.

Dodik je naveo da je na sastanku bilo riječi o određenim prostorima i objektima koji su ranije bili u vlasništvu IZ, a izuzeti su nacionalizacijom, dodajući da će Vlada RS, uprkos činjenici da nije donesen zakon o restituciji, sagledati formalno-pravne mogućnosti da se takvi prostori vrate Islamskoj zajednici.

On je najavio da će biti nastavljena saradnja Vlade i IZ, tačnije banjalučkog muftijstva, i da će uskoro biti uzvraćena posjeta poglavaru IZ u BiH reisu Mustafi Ceriću.

Muftija Čamdžić rekao je da je pojačan proces povratka na području banjalučkog muftijstva, ističući da Bošnjaci i IZ nastoje da svoje potrebe i probleme rješavaju u Banjaluci i u RS , ističući da je bezbjedonosna situacija svaki dan sve bolja.

On je najavio da će biblioteka u toku aprila ili maja biti zvanično otvorena, navodeći da će Dodik posjetiti gradilište banjalučke džamije Ferhadija, koja je pod zaštitom Uneska.

Čamdžić je istakao da je tokom razgovora dobijena i podrška za izgradnju islamskog kulturnog centra u Banjaluci, u okviru kojeg je planirano otvaranje islamske gimnazije.

(24sata.info)


Podijeli sa drugima: Podijeli sa drugima

Pošaljite Facebook komentar

Prijavite se na feed ovog komentara Komentara (0 poslato):

Ukupno: | Prikazano:

Pošaljite 24sata.info komentar Pošaljite komentar


UPOZORENJE: Facebook i 24sata.info komentari posjetilaca ne odražavaju stajalište BH Web Portala 24sata.info. Molimo vas da u komentarisanju i/ili razmjeni mišljenja sa drugim posjetiocima obavezno izbjegavate korištenje nepristojnih izraza, psovki i/ili vrijeđanja drugih po bilo kojoj osnovi. BHWP 24sata.info zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja, te napominjemo da zbog velikog broja komentara nismo dužni/u mogućnosti obrisati sve komentare koji su u suprotnosti sa nevedenim pravilima. U slučaju zahtjeva od strane zakonom nadležnih službi posjetilac može biti vrlo lako otkriven!
VIJESTI DANA | 24-satni pregled
  • Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
  • print Verzija za štampu
Sve o temi
Ocijeni vijest
3.00
Facebook preporuke
Anketa: Vijeće ministara
Politički lideri "šestorke" u BiH su se dogovorili?