VIDEO / Zenica: Na -15 živi u pećini...
(24SI) - Nakon što su Zlatka Hrgića izbacili iz njegove kuće, on je novi dom potražio u pećini.
[24 sata info]
Kada je u blizini Zenice, beskućnik Zlatko Hrgić pronašao pećinu, znao je da je to njegov novi dom. Iako je bila puna pasa lutalica, on ih je otjerao i u pećinu sebi donio krevet i stolac.
Njegova dnevna rutina sastoji se u tome da sjedi ispod obližnjeg mosta u nadi da će ljudi koji onuda prolaze, baciti nešto hrane, piše AP.
Prolaznici obično, kaže, bacaju hljeb i namirnice kojima je istekao rok trajanja. Njemu je i ta hrana, objašnjava, dobra da preživi dan. Tokom dana u ovoj iznimno hladnoj zimi ovaj se beskućnik grije pomoću drveta koje prikupi u šumi, prenosi Dnevnik.hr.
On kaže kako su najhladnija jutra, oko pet sati. 'Ponekad me hladnoća probudi, ali šta da radim? Ustanem i napravim kafu', ispričao je. Kada prikupi nešto hrane, ispod mosta zapali vatru te ondje ispeče ono što je pronašao.
Bosanske su mu vlasti ponudile smještaj u skloništu, međutim on ih je odbio. Kaže kako mu je draže boraviti u pećini gdje je okružen životinjama, uprkos veoma niskim temperaturama koje se spuštaju i do minus 15 stepeni.
(24sata.info)
Komentara (0 poslato):
Pošaljite 24sata.info komentar 
UPOZORENJE: Facebook i 24sata.info komentari posjetilaca ne odražavaju stajalište BH Web Portala 24sata.info. Molimo vas da u komentarisanju i/ili razmjeni mišljenja sa drugim posjetiocima obavezno izbjegavate korištenje nepristojnih izraza, psovki i/ili vrijeđanja drugih po bilo kojoj osnovi. BHWP 24sata.info zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja, te napominjemo da zbog velikog broja komentara nismo dužni/u mogućnosti obrisati sve komentare koji su u suprotnosti sa nevedenim pravilima. U slučaju zahtjeva od strane zakonom nadležnih službi posjetilac može biti vrlo lako otkriven!












Pošaljite Facebook komentar