London: Ejup Ganić ostaje u pritvoru još najmanje dva dana

24SI - Bivši član ratnog Predsjedništva BiH Ejup Ganić ostaće u britanskom pritvoru još najmanje dva dana, saopšteno je danas u Londonu.
Ganić je uhapšen 1. marta po nalogu koji je objavila Srbija, koja ga je optužila za zločine nad pripadnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici, u Sarajevu, navodi Srna.
Advokati su na današnjem ročištu rekli da će londonski Viši sud u četvrtak, 11. marta, razmatrati Ganićev zahtjev za puštanje uz plaćanje kaucije. Od Ganića nije zatraženo da se izjasni o optužnici.
(24sata.info)
Više iz kategorije Svijet:
Ocijeni vijest
Anketa: (Ne)sporna nezavisnost
Kosovo ipak zaslužuje status države?










Pošaljite komentar
UPOZORENJE: Komentari posjetilaca ne odražavaju stajalište BH Web Portala 24sata.info. Molimo vas da u komentarisanju i/ili razmjeni mišljenja sa drugim posjetiocima obavezno izbjegavate korištenje nepristojnih izraza, psovki i/ili vrijeđanja drugih po bilo kojoj osnovi. BHWP 24sata.info zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja, te napominjemo da zbog velikog broja komentara nismo dužni/u mogućnosti obrisati sve komentare koji su u suprotnosti sa nevedenim pravilima. U slučaju zahtjeva od strane zakonom nadležnih službi posjetilac može biti vrlo lako otkriven!