Početak | Zabava | Film & TV | Emmy 2010: "Momci s Madisona" ponovo najbolji

Emmy 2010: "Momci s Madisona" ponovo najbolji

Veličina slova: Standardna veličina slova Srednja veličina slova Najveća veličina slova
image Nagrada Emmy / afp

(24SI) - Televizijska drama "Momci s Madisona" osvojila je, treću godinu za redom, nagradu za najbolju dramsku seriju na ovogodišnjoj dodjeli Emmyja.

 [24 sata info] 

Nagrada za seriju o američkim marketinškim stručnjacima iz 60-ih godina prošlog vijeka, nije iznenađenje, ali  dogodila se značajna promjena u kategoriji najbolje humoristične serije. "Modern Family" oduzela je primat seriji "Televizijska posla" te je proglašena najboljom humorističnom serijom 2010. godine.

Najvećim gubitnikom smatra se muzička serija "Glee" koja je imala 19 nominacija, ali je dobila samo dvije nagrade, za najbolju sporednu glumicu koju je dobila Jane Lynch te za najbolju režiju u kategoriji humorističnih serija, a primio je Ryan Murphy. Najboljom televizijskom glumicom proglašena je Edie Falco, nekadašnja zvijezda "Sopranosa" koja je ove godine dobila priznanje za ulogu u crnoj komediji "Nurse Jackie". "Ovo je nešto najsmješnije što se dogodilo u historiji dodjele Emmyja. Ja nisam smiješna!", rekla je Edie kad je primila nagradu. Najboljim dramskim glumcem proglašen je Bryan Cranston iz serije "Breaking Bad".

HBO-ova serija Stevena Spielberga koju je producirao Tom Hanks, "The Pacific" dobila je nagradu za najbolju mini seriju. Ovaj projekat ove je godine imao najviše nominacija, čak 101. Jedan od nagrađenih holivudskih veterana sinoć je bio i George Clooney koji je primio specijalnu nagradu Emmy za svoje humanitarno djelovanje, jer je predvodio zvijezde u telefonskom maratonu za žrtve potresa na Haitiju.

(24sata.info)


Podijeli sa drugima: Podijeli sa drugima

Pošaljite Facebook komentar

Prijavite se na feed ovog komentara Komentara (0 poslato):

Ukupno: | Prikazano:

Pošaljite 24sata.info komentar Pošaljite komentar


UPOZORENJE: Facebook i 24sata.info komentari posjetilaca ne odražavaju stajalište BH Web Portala 24sata.info. Molimo vas da u komentarisanju i/ili razmjeni mišljenja sa drugim posjetiocima obavezno izbjegavate korištenje nepristojnih izraza, psovki i/ili vrijeđanja drugih po bilo kojoj osnovi. BHWP 24sata.info zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja, te napominjemo da zbog velikog broja komentara nismo dužni/u mogućnosti obrisati sve komentare koji su u suprotnosti sa nevedenim pravilima. U slučaju zahtjeva od strane zakonom nadležnih službi posjetilac može biti vrlo lako otkriven!
VIJESTI DANA | 24-satni pregled
  • Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
  • print Verzija za štampu
Sve o temi
Ocijeni vijest
3.00
Facebook preporuke