VIDEO: Pakistanski ribari iz mora izvukli kit-ajkulu dugu 12 metara
(24SI) - Ribari često preuveličavaju veličinu svog ulova, ali pakistanski ribari iz Karačija neće ni malo pretjerati ako se pohvale da su iz mora izvukli jednu od najvećih ikad viđenih riba - kit ajkulu dugu preko 12 metara i tešku osam tona. Da bi se prebacila na kopnu bile se upotrebne čak tri dizalice, a prizor je u luku privukao masu radoznalaca.
[24 sata info]
Ajkula je primjećena kako bez svijesti pluta na oko 150 kilometara od obale u Arapskom moru, a čim je izvučena na obalu počele su da stižu ponude onih koji bi željeli da je kupe.
Kit-ajkule žive u tropskim morima i hrane se planktonom, mikroskopskim biljkama i malim ribama, a životni vijek im je oko 70 godina, prenosi Blic. Najveći do sada izmjereni primjerak bio je dug 12,5 metara, ali pretpostavlja se da mogu da narastu i više.
U svojim ogromnim ustima prečnika oko jedan i po metar imaju dva reda od po 300 i 350 malih zuba, ali su blage naravi i nisu opasne za ljude. Ponekad plivačima dopuštaju čak i da se provozaju držeći se za njihovo peraje.
(24sata.info)
Više iz kategorije Zanimljivosti:
Komentara (0 poslato):
Ukupno:
| Prikazano:
Pošaljite 24sata.info komentar 
UPOZORENJE: Facebook i 24sata.info komentari posjetilaca ne odražavaju stajalište BH Web Portala 24sata.info. Molimo vas da u komentarisanju i/ili razmjeni mišljenja sa drugim posjetiocima obavezno izbjegavate korištenje nepristojnih izraza, psovki i/ili vrijeđanja drugih po bilo kojoj osnovi. BHWP 24sata.info zadržava pravo da obriše komentar bez prethodne najave i objašnjenja, te napominjemo da zbog velikog broja komentara nismo dužni/u mogućnosti obrisati sve komentare koji su u suprotnosti sa nevedenim pravilima. U slučaju zahtjeva od strane zakonom nadležnih službi posjetilac može biti vrlo lako otkriven!
Ocijeni vijest
Anketa: Eurosong 2012
Kakav uspjeh bh. pjesma "Korake ti znam" može ostvariti na takmičenju u Azerbejdžanu?
Facebook preporuke











Pošaljite Facebook komentar